První prázdninový víkend se v dopravě obešel bez tragických následků

02.07.2019 11:31

ZLÍNSKÝ KRAJ - V pátek 28. června začaly prázdniny a policisté Krajského ředitelství policie Zlínského začali organizovat dopravně bezpečnostní akce zaměřené na dodržování předpisů a bezpečnost v silničním provozu v průběhu letních prázdnin.

„Policisté na vybraných stanovištích a úsecích kontrolují mimo jiné dodržování stanovené rychlosti, způsob jízdy, dodržování pravidel silničního provozu na železničních přejezdech, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, telefonování za jízdy či technický stav motorových vozidel,“ informoval policejní mluvčí Petr Jaroš.
Hlídky se podle Jaroše zaměří i na řidiče jedoucí pod vlivem alkoholu a drog, pátrání po hledaných osobách, věcech a odcizených motorových vozidlech. Kontroly se nepochybně nebudou týkat jen řidičů motorových vozidel, ale také cyklistů a chodců. 
Během uplynulého víkendu policejní hlídky zkontrolovaly 3600 vozidel a zjistily 263 dopravních přestupků. Nejčastějším prohřeškem bylo nedodržení rychlostních limitů, špatný technický stav vozidel či nepoužití bezpečnostních pásů. Deset řidičů se na silnici vydalo pod vlivem alkoholu. Přestupků řidiči (ale nejen řidiči) páchají pořád velké množství a jsou i tací, kteří se po dálnici řítí rychlostí přesahující 200 km/hod. V podobných kontrolách proto budou policisté napříč Zlínským krajem pokračovat v průběhu celých letních prázdnin, a to s jasným cílem umravnit nebezpečné řidiče a snížit tak nehodovost na našich silnicích.
První prázdninový víkend se na silnicích ve Zlínském kraji obešel bez tragických dopravních nehod. Během letošního června však již zemřely tři osoby a stejně tomu tak bylo i v červnu roku 2018. V letních měsících roku 2018 se na území Zlínského kraje stalo 1095 dopravních nehod, devět osob zemřelo, 68 bylo zraněno těžce a 411 osob lehce.

Vlastimil Langer

Foto: Policie ČR