První dítě Valašského Meziříčí navštívil starosta a místostarostka

05.01.2018 13:11

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - První valašskomeziříčské miminko roku 2018 se narodilo v místní nemocnici. Jmenuje se Veronika. Světlo světa spatřila na Nový rok v 5.55 hodin. Měřila 48 centimetrů a vážila 3000 gramů. Malou Verunku přivedla na svět maminka Ivana Holáňová z Podlesí.
Poblahopřát rodičům k této významné události přišel ve středu 3. ledna osobně starosta města Robert Stržínek (ANO), který společně s místostarostkou Yvonou Wojaczkovou (ANO) předal mamince kytičku. „Jsem rád, že jsme letos nemuseli dlouho čekat, a hned 1. ledna se narodilo první miminko,“ řekl Robert Stržínek (ANO). „Veronika je krásná, jak panenka. Celé rodině přeji pevné zdraví, štěstí a spokojenost,“  dodal starosta.
Malá Veronika získá od města věcný dar v hodnotě 10 tisíc korun, který si vyberou sami rodiče.
„Prvního ledna jsme porod neplánovali, dcera se měla narodit až v polovině ledna,“ sdělila šťastná maminka. „Silvestra jsme trávili u přátel, kterým se před třemi lety, přesně na Nový rok, narodilo miminko. Chlapeček Vít byl nejen prvním občánkem Valašského Meziříčí, ale i Zlínského kraje. Asi to byla náhoda,“ dodala Ivana Holáňová. Dcera Veronika je prvním dítětem manželů Holáňových.

Vlastimil Langer

Foto: www.valasskemezirici.cz