Provoz MHD ve Zlíně se vrací k letním jízdním řádům

18.10.2020 10:53

ZLÍN - Trolejbusy a autobusy MHD Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice budou jezdit od pondělí 19. října do odvolání v pracovních dnech podle tzv. letních či prázdninových jízdních řádů, tedy podle sloupce odjezdů, který je v zastávkových jízdních řádech nadepsán Pracovní dny L a Z.
„ Dopravní společnost Zlín – Otrokovice se vrací k omezujícímu opatření, které bylo přijato již na jaře a uplatňováno až do konce srpna. Současná vládní protiepidemická nařízení včetně přerušení školní docházky dětí vedou v posledních dnech k poklesu počtu cestujících v MHD,“ informoval tiskový mluvčí DSZO Vojtěch Cekota.
Z rozhodnutí Rady města Otrokovice a krizového štábu města Zlína bude na uvedenou skutečnost reagovat od pondělí 19. října i DSZO. Provoz trolejbusů a autobusů MHD ve Zlíně a Otrokovicích bude v pracovních dnech omezen podle tzv. letních či prázdninových jízdních řádů (sloupec časových údajů Pracovní dny L a Z).
„Na letní jízdní řády upozorní DSZO cestující zvláštními nápisy na informačních tabulích, které jsou instalovány v blízkosti důležitých zastávek, a také na informačních LCD obrazovkách uvnitř vozidel,“ dodal mluvčí.
O víkendech zůstane provoz MHD DSZO beze změny – trolejbusy a autobusy budou jezdit podle standardních jízdních řádů pro soboty, neděle a svátky.
„Intenzivně dezinfikujeme naše vozidla, abychom cestujícím zajistili co nejbezpečnější prostředí. Při návratu do vozovny otíráme dezinfekčním prostředkem všechna madla a dotykové plochy. Jednou týdně projde každé vozidlo kompletní ozonizací interiéru,“ zdůraznil ředitel DSZO Josef Kocháň.
Text a foto: Vlastimil Langer
Zdroj: DSZO