Protikovidová opatření se dotkla provozu a programu Knihovny Kroměřížska

19.10.2020 17:38

KROMĚŘÍŽ - Nouzový stav a opatření související s epidemií koronaviru se dotkla také provozu Knihovny Kroměřížska.
„V současné době poskytujeme pouze základní knihovnické služby, tedy vypůjčování a vracení knih a dalších materiálů. Samozřejmě vyžadujeme od návštěvníků dodržování základních a všeobecně platných pravidel, tedy umožňujeme jim vstup do prostor knihovny pouze s ochranou úst a nosu, trváme na použití desinfekce připravené u vchodu do budovy a prosíme o dodržení dvoumetrových rozestupů,“ uvedla ředitelka Knihovny Kroměřížska Šárka Kašpárková.
Knihovna na Slovanském náměstí je návštěvníkům k dispozici v obvyklé provozní době, ovšem kromě soboty. Rozšířena byla pracovní doba v oddělení pro děti a mládež, kde je otevřeno od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin každý den krom čtvrtečního dopoledne.
 „Chceme umožnit dětem a rodičům v době, kdy děti nechodí do školy, návštěvu i v dopoledních hodinách,“ doplnila Kašpárková. V obvyklých otvíracích hodinách jsou přístupné také pobočky knihovny ve městě i místních částech, uzavřena je pobočka v Těšnovicích.
„V Knihovně Kroměřížska jsou pozastaveny veškeré kulturní aktivity pro veřejnost. V provozu zůstává multimediální oddělení, naopak uzavřena byla studovna. Ze všech oddělení byl odstraněn sedací nábytek. Návštěvníci a čtenáři by se měli v objektu zdržovat pouze po nejnutnější dobu,“ dodal Jan Vondrášek, tiskový mluvčí kroměřížské radnice.
Turistické informační centrum je otevřené pro veřejnost v obvyklou provozní dobu. Návštěvníci musí dodržovat všechna bezpečnostní hygienická nařízení, používat roušky a desinfekci a neměli by se v „íčku“ zdržovat déle, než je nutné, například číst denní tisk.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Kroměříž

Ředitelka knihovny Šárka Kašpárková