Program spolupráce se Śremem a Bergenem podepsán

16.04.2019 17:07

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Starostové partnerských měst Radim Holiš z Rožnova, Adam Lewandowski z polského Śrem u a místostarosta německého Bergenu Peter Meinecke podepsali programový dodatek spolupráce všech tří měst na rok 2019.
V Polském Śremu proběhlo v rámci mezinárodního volejbalového turnaje partnerských měst MIKST 2019 také jednání o rozsahu spolupráce tří měst – Rožnova, Bergenu a Śremu v roce 2019. „Co se týká Rožnova, tak letos je opět připraven jazykový kurz pro studenty Gymnázia Rožnov v německém Bergenu a vypravíme se i na Dny Śremu do Polska. Naopak k nám přijedou jednak dvě organizované skupiny obyvatel Śremu na poznávací pobyt, sportovci z Německa a Polska na Běh rodným krajem Emila Zátopka a představitele našich partnerských měst pozveme i na květnový Garden Food Festival,“ vyjmenoval jednotlivé body programu spolupráce na rok 2019 starosta Rožnova Radim Holiš.
„Jsem moc rád, že pokračujeme v řadě sportovních, kulturních i společenských aktivit v rámci všech našich partnerských měst. Většinu z nich už přenášíme na jednotlivé spolky a organizace s tím, že město slouží „jen“ jako zprostředkovatel těchto aktivit,“ doplnil rožnovský starosta.
„Rožnov pod Radhoštěm má kromě Německa a Polska také partnerské město Povážskou Bystrici na Slovensku a v Maďarsku Körmend. Program spolupráce na rok 2019 s těmito městy je připraven k podpisu na nejbližší pracovní setkání představitelů těchto měst,“ doplnil tiskový mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Foto: www.roznov.cz