Problémový výjezd z areálu Tesly zřejmě vyřeší světelná signalizace

12.07.2020 10:05

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Problémový výjezd z areálu Tesly v Rožnově zřejmě vyřeší světelná křižovatka, která je nejbezpečnějším řešením. Shodli se na tom zástupci města Rožnov a Správa železnic na společném jednání ve čtvrtek 9. července na MěÚ v Rožnově pod Radhoštěm.

„Vyřešení dlouhodobě problémového a nebezpečného místa má přinést především výrazné zvýšení bezpečnosti a také větší plynulost provozu. Dle předběžného plánu by měla Drážní inspekce začít s rekonstrukcí v roce 2021,“ informoval Marek Havran z rožnovské radnice.

„Na zmíněném výjezdu z areálu bývalé Tesly se v posledních letech stalo několik závažných i drobných nehod. Správa železnic potřebuje upravit železniční přejezd dle aktuálních norem. Jejich návrh však neřešil dopravní problémy, které pociťují občané projíždějící denně křižovatkou a stejně tak je to i problém firem sídlících v areálu. Proto jsme chtěli aktivně hledat jiné společné řešení,“ řekl starosta Rožnova Radim Holiš.

Inkriminované místo na západním okraji města směrem na Valašské Meziříčí přináší problémy ve dvou hlavních liniích. „Problémy mají auta vyjíždějící z areálu Tesly doprava na Valašské Meziříčí, a především doleva do Rožnova, což je kolikrát skoro nemožné.

„Z pohledu Správy železnic jsou zase rizikové kamiony, které se stáčejí do areálu Tesly a občas zůstanou stát na kolejích kvůli plné křižovatce. Tím se zvyšuje riziko střetu s vlakem, které v blízkosti křižovatky vedou. I proto jsme se museli potkat a situaci řešit společně,“ vysvětlil místostarosta Rožnova Jan Kučera.

Zástupci města i Správy železnic si vyjasnili své priority a došlo ke vzájemné shodě. „Dohodli jsme se, že jeden projektant nakreslí celou světelnou křižovatku  a realizace stavebních prací Správy železnic a města musí být koordinovaná. Panovala shoda, že právě světla jsou nejlepším řešením na tomto místě. Pomůže to bezpečnosti, která je hlavní prioritou, a také to pomůže plynulosti provozu,“ vysvětlil místostarosta Kučera.

Dle informací vyplývajících ze schůzky na městském úřadě v Rožnově by realizace měla započít v horizontu několika měsíců. „Dle předběžného plánu by měla Drážní inspekce začít s rekonstrukcí v roce 2021 a my uděláme vše pro to, abychom byli připraveni také,“ dodal starosta Radim Holiš.

Zdroj: Měú Rožnov pod Radhoštěm

Ilustrační foto: Archiv KNZ