Přívalový déšť vytopil suterén Knihovny Kroměřížska

25.06.2019 09:30

KROMĚŘÍŽ - Přívalový déšť v sobotu 22. června vytopil suterén budovy Knihovny Kroměřížska na Slovanském náměstí.
„V kotelně, skladu, dílně i garáži jsme měli všude minimálně 20 centimetrů vody,“ popsala ředitelka knihovny Šárka Kašpárková. Pracovníci knihovny dnes prostory uklízeli a desinfikovali, momentálně je ještě větrají a vysoušejí. Na provoz neměla nečekaná povodeň vliv.
„Vzhledem k tomu, že je to u nás tradice, máme skoro vše na paletách, takže k většímu poškození zařízení nedošlo. Přišli jsme jen asi o 120 knih, které jsme měli nachystané pro prvňáčky. Budeme je muset koupit znovu,“ dodala Kašpárková.
Knihovna má vlastní čerpadlo, kterým suterén vody zbavuje. „Děje se to v nějaké podobě takřka každý druhý rok. Sobotní příval vody byl ale zatím nejintenzivnější, bylo to jako řeka,“ doplnila ředitelka.

„Přívalový déšť způsobil škody i na jiném městském majetku. Podle vedoucího odboru služeb Lamberta Hanzala se například propadla část parkoviště v Talichově ulici a po dešti se objevila díra v chodníku v ulici Kojetínská,“ dodal v pondělí 254. června Jan Vondrášek, tiskový mluvčí kroměřížské radnice.

Vlastimil Langer
Foto: www.mesto-kromeriz.cz