Příprava vodovodu Horní Paseky jde do finále

27.06.2020 07:59

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Více než osmdesát občanů se zúčastnilo veřejného projednání v úterý 23. června v Rožnově pod Radhoštěm, které se týkalo připravovaného vodovodu v lokalitě Horní Paseky.

„Město nabídlo zajištění společné projektové přípravy individuálních vodovodních přípojek a vysvětlilo financování budování vodovodního řadu. Pokud jsou ještě další občané, kteří se chtějí připojit k již nahlášeným zájemcům, musí se závazně přihlásit nejpozději do konce srpna,“ uvedla tisková mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková.

Na úterním jednání předalo město všem zájemcům informace o společné projektové přípravě individuálních přípojek na plánovaný vodovod tak, aby na sebe veškeré kroky časově navazovaly. Do druhé poloviny roku 2021 je nutné, aby měli všichni zájemci schválené povolení pro vybudování individuálních přípojek.

„Na podzim letošního roku navštíví všechny přihlášené projektant, který určí na pozemku nejvhodnější místo pro připojení k vodovodu. Na základě rozhodnutí městských radních si občané vybudování individuální přípojky musí zafinancovat sami, což momentální činí cca 6 500 korun,“ upřesnila mluvčí.

„Město Rožnov podalo žádost o dotaci na Ministerstvu životního prostředí v lednu, bohužel však není většinovým vlastníkem vodovodu, a to byl důvod k zamítnutí poskytnutí dotace. Se společností VaK připravujeme model, kdy celou akci provede a zafinancuje samotná společnost VaK. Rožnov se začne finančně podílet v roce 2023 po dokončení akce. Za podíl na realizaci, nám bude navýšen náš vlastnický podíl ve společnosti. Detailní postupy jsou momentálně ve fází ladění, s tím že tento pilotní postup chceme udělat tak, aby ho mohly používat i ostatní města a obce, např. Vsetín nebo Valašské Meziříčí, které mají nebo budou mít se získáním dotace stejný problém,“ řekl starosta města Radim Holiš.

Dokončení hlavního vodovodního řádu je plánováno na druhou polovinu roku 2022. Jakmile bude vodovod zkolaudován, mohou se na něj majitelé domácností, kteří budou mít povolené individuální přípojky napojit.

Zdroj a foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm