Příprava na Press cup 2020 už vrcholí, letos oslaví „polokulatiny“

14.01.2020 00:03

ZLÍN – Už za necelý měsíc, tedy v sobotu 8.února v 8.30 zazní ve Sportovní hale Datart úvodní hvizd a tím začne už v pořadí 25. ročník Press cupu, nejstaršího halového fotbalového turnaje v našem regionu.

V loňském ročníku zvítězili fotbalisté HZS Zlínského kraje (hasiči), na 2. místě skončil tým Syndikátu novinářů Zlínského kraje. Turnaj se hraje nepřetržitě už od roku 1996. Syndikát vyhrál za tu dobu pod vedením Vlasty Langera jedinkrát, duchovní táta Honza Čada byl jednou s Rádiem Impuls v Nizozemí a taky se tehdy nehrálo na tradičním místě, ale v hale Na Zeleném.

Letos se tomuto fotbalovému svátku zatím upsalo osm týmů – Magistrát města Zlína, Pragokoncert coby tradiční podporovatel, Starostové České Republiky, Pivovar Černá Hora,  HZS Zlínského kraje (hasiči - viz foto), Lékaři Krajské nemocnice Tomáše Bati, Syndikát novinářů Zlínského kraje a tým Policie České republiky.

V „prehistorii“ turnaje hrávaly prvních pět nebo šest let od jeho vzniku prakticky výhradně novinářské týmy, hrávaly dokonce i týmy dámské a od těch dob si v dobrém slova smyslu „okopávají kotníky“ už jenom pánové.

Každoročně, kromě fotbalu v pojetí  1 + 4, vládne Press cupu přátelská atmosféra, báječné občerstvení na ochozu, ceny pro nejlepší týmy, ale také individuální ceny pro nejlepšího hráče, brankáře, střelce a cena fair play. S Honzou Čadou se na přípravě obětavě podílí Mirka Krumpolcová za vydatného přispění dalších členů SN. I tentokrát přijde ceny předat Jana Bubeníková, předsedkyně Syndikátu novinářů Zlínského kraje.

Vstup do sportovní haly Datart mají fotbaloví fanoušci bez rozdílu věku i pohlaví zdarma.

Rudolf Maňas

Foto: Archiv KNZ