Příběhy hradů Zlínského kraje ožívají výstavou na hradě Lukov

20.06.2019 12:50

ZLÍNSKÝ KRAJ – Baladou Sláva hrdinům od Viléma Kolaříka byla v sobotu 15. června zahájena výstava Příběhy hradů Zlínského kraje, která navazuje na vydání knižní monografie Hrady Zlínského kraje.
„Publikaci, z níž výstava vychází, vydal v loňském roce Spolek přátel hradu Lukova společně se Zlínským krajem za finanční podpory téměř 40 měst a obcí, na jejichž katastru se stavby hradů či jejich pozůstatky nacházejí,“ informovala krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová.

„Ukazuje se, že spojením sil můžeme dosáhnout vyšších cílů. Jen díky týmové spolupráci Zlínského kraje, Spolku přátel hradu Lukova, obcí a samozřejmě autorského týmu se podařilo knihu mapující hrady na území Zlínského kraje vydat. Tato výstava na vydání knihy navazuje a umožňuje další formou přiblížit zajímavosti o hradní architektuře a možná inspirovat k rodinným výletům. Poděkování patří všem, kteří se často ve svém volném čase podílí na uchování památek a jejich popularizaci, čímž motivují širokou veřejnost," uvedl Miroslav Kašný, radní Zlínského kraje pro oblast kultury, památkové péče, církve, mládeže a sportu.

Autorem výstavy je Jiří Holík se svými spolutvůrci Daliborem Janišem, Janou Langovou, Radimem Vrlou a Janem Štětinou.
Putovní výstava je návštěvníkům přístupná v západním paláci hradu Lukov do 31. července, poté se z Lukova se přesune do prostor Národního památkového ústavu v Kroměříži a od 2. listopadu bude k vidění na tvrzi v Kurovicích. Expozice by postupně měla navštívit všechna města a obce, která se na vzniku knihy podílely.
Foto: www.kr-zlinsky.cz