Při vážné dopravní nehodě autobusu se zranilo devět lidí

06.06.2019 15:46

STŘÍLKY -  Dnes krátce po poledni došlo u obce Střílky na Kroměřížsku k vážné dopravní nehodě. Zranilo se při ní devět osob. Dvacetiletou těžce zraněnou ženu transportovali záchranáři vrtulníkem do nemocnice.

„Osmadvacetiletý řidič linkového autobusu jel ve směru od hlavního silničního tahu směrem na Střílky. Těsně před začátkem obce z doposud přesně nezjištěných příčin vjel na pravou nezpevněnou krajnici, která se utrhla. Autobus se stal neovladatelným a částečně sjel do příkopu, kde čelně narazil do vzrostlého stromu,“ popsala událost policejní í mluvčí Simona Kyšnerová.
Všichni včetně řidiče při nehodě utrpěli zranění. Dva lidé byli zraněni těžce, sedm lehce. Dvacetiletou těžce zraněnou ženu záchranáři letecky transportovali do nemocnice ve Zlíně. Ostatní zraněné převezli sanitkami do nemocnic ve Zlíně a v Uherském Hradišti.

„Nehodou se na místě zabývali kroměřížští dopravní policisté společně s kriminalisty. Přesnou příčinu stále vyšetřujeme. U řidiče jsme provedli dechovou zkoušku na alkohol, byla negativní.  

Na autobuse vznikla předběžná škoda milion korun, na stromě pak pět tisíc korun,“ dodala policistka.

Vlastimil Langer
Foto z místa nehody: Policie ČR