Při srážce dvou aut u obce Lidečko na Vsetínsku uhořel jeden člověk

10.08.2019 06:30

LIDEČKO - Krátce před sedmou hodinou večerní se v pátek 9. srpna u obce Lidečko na Vsetínsku na komunikaci první třídy čelně srazila dvě osobní vozidla. Po nehodě jedno auto skončilo v korytě potoka, kde se vzňalo a uhořel v něm jeho řidič.

„K nehodě ihned vyjely všechny složky IZS včetně hasičů ze stanice Valašské Klobouky a ze Vsetína a dobrovolní hasiči z Horní Lidče,“ informovala tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.

Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že po čelním střetu dvou osobních vozidel jedno z nich skončilo v potoku vedle komunikace a začalo hořet. „Hasiči ihned začali likvidovat požár auta přičemž zjistili, že uvnitř se nachází řidič. Utrpěl však tak vážná zranění, kterým podlehl a lékař již jen u něj konstatoval smrt,“ sdělila mluvčí hasičů.

Ve druhém vozidle cestoval starší muž a dvě malé děti. Všichni tři byli vážně zranění a vzhledem k jejich  závažnosti přivolali záchranáři na pomoc dva vrtulníky, které je dopravily do nemocnice.

Hasiči tak navigovali vrtulníky k přistání nedaleko místa nehody. Poté pomohli s transportem zraněných k vrtulníkům.

Vyšetřování této tragické dopravní nehody si převzali státní policisté a komunikace byla obousměrně uzavřena, až do pozdních nočních hodin. Po ukončení vyšetřování hasiči s pomocí vyprošťovacího automobilu ze stanice Otrokovice vyprostili ohořelé vozidlo zpět na komunikaci a pomohli s jeho naložením na automobil odtahové služby.
Řidič, který v pátek zahynul, je jedenáctou letošní obětí dopravních nehod ve Zlínském kraji.

Foto z místa nehody: HZS Zlínského kraje