Při srážce autobusu s náklaďákem se zranilo sedm lidí, pro řidiče autobusu přiletěl vrtulník

25.06.2019 18:14

KROMĚŘÍŽSKO -  Devíti zraněnými dnes v podvečer skončila srážka nákladního automobilu s linkovým autobusem v Morkovicích-Slížanech na Kroměřížsku. Zraněného řidiče autobusu transportovala do nemocnice vrtulník.

Hlášení o nehodě na křižovatce ulice Komenského a 1. máje v Morkovicích přijali hasiči v 17:31 hodin. K nehodě jsme vysláni jednotku profesionálních hasičů z Morkovic-Slížan a z Kroměříže a také místní jednotka dobrovolných hasičů,“ informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
Hasiči zjistili, že řidič autobusu je zaklíněný uvnitř vozidla. Hydraulickým vyprošťovacím zařízením muže uvolnili, z autobusu vynesli na páteřní desce a předali zdravotníkům.
„Na místo nehody přiletěl vrtulník letecké záchranné služby, který řidiče autobusu transportoval do nemocnice,“ poznamenal mluvčí hasičů.
V době nehody cestovalo v autobusu 19 osob, z toho sedm bylo zraněno a úraz utrpěl i řidič nákladního automobilu. Hasiči zraněným spolu se zdravotníky poskytli první pomoc. Záchranáři odvezli zraněné k dalšímu vyšetření do nemocnice.

Příčinu dopravní nehody vyšetřuje Policie České republiky.

Ilustrační foto: Archiv KNZ