Při požáru pergoly v Lužkovicích utrpěla majitelka popáleniny na hlavě

07.07.2020 07:32

LUŽKOVICE -  Škodu předběžně stanovenou na 300 tisíc korun způsobil v pondělí 6. července požár pergoly na zahradě rodinného domu v Lužkovicích na Zlínsku. Majitelku domu, která utrpěla lehké popálenina na hlavě, ošetřili přivolaní zdravotníci.

„Požár byl ohlášen hasičům v 5:28 hodin. Oznamovatel hasičům sdělil, že v pergole je zaparkovaný osobní automobil. Operační důstojník HZS Zlínského kraje vyhlásil požární poplach profesionálním hasičům z centrální požární stanice Zlín a dobrovolným hasičům města Vizovice,“ informoval Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje.

V době příjezdu byl požár pergoly už v 3. fázi požáru. Hasiči v dýchacích přístrojích požár uhasili dvěma proudy vody.
„Velitel zásahu si vyžádal Zdravotnickou záchrannou službu Zlínského kraje, protože zjistil, že majitelka má lehké popálení na hlavě,“ dodal Žemlička.
 Vyšetřovatel spolu s policií provedl ohledání místa požáru. Příčina požáru zůstává v šetření hasičů.

Zdroj a foto: HZS Zlínského kraje