Při požáru hospodářské budovy se popálila jedna osoba.

12.06.2019 07:11

ŹELECHOVICE NAD DŘEVNICÍ - S popáleninami skončila v péči zdravotníků osoba, která se v úterý 11. června odpoledne v Želechovicích na Zlínsku snažila uhasit plameny, které zasáhly nadzemní hospodářskou budovu mimo rodinný domek.

„Krátce po půl třetí odpoledne byl vyhlášen požární poplach profesionálním hasičům ze stanice Zlín a dobrovolným hasičům obce Želechovice nad Dřevnicí. Podle přijatých informací od oznamovatele události došlo ve sklepě rodinného domu v Želechovicích nad Dřevnicí k požáru, a na místě se nacházela jedna zraněná osoba,“ informoval Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje.

Do několika minut od ohlášení události dorazily na místo čtyři cisternové vozy a velící důstojník směny. Hasiči zjistili, že požár zasáhl nadzemní hospodářskou budovu mimo rodinný domek. Osoba, která se se snažila plameny uhasit a s popáleninami skončila v péči zdravotnické záchranné služby.

„Hasiči natáhli jeden útočný proud a požár dostali velmi rychle pod kontrolu. V 15:00 hodin vyhlásil velitel zásahu lokalizaci požáru a asi po půlhodině i likvidaci události. Při hasebních pracích vynesli hasiči z budovy také čtyři tlakové láhve,“ dodal Pavel Řezníček.

K události byl povolán vyšetřovatel hasičů, který zjišťuje přesnou příčinu vzniku události i výše způsobených škod.

Foto: HZS Zlínského kraje