Při nedělní Luhačovické pouti poslouží návštěvníkům odstavné parkoviště

11.07.2020 07:48

LUHAČOVICE - Na neděli 12. července, kdy se v Luhačovicích koná pouť s jarmarkem, připravilo město pro návštěvníky zdarma odstavné parkoviště s kyvadlovou dopravou do centra. Odstavná plocha bude k dispozici na příjezdu do města ve směru od Uherského Brodu.

„Na kruhovém objezdu u Penny marketu je nutné odbočit z hlavní silnice směrem k sídlišti. Vjezd na zpevněnou parkovací plochu je po pravé straně mezi Restaurací MAT a mostem přes řeku. Na parkoviště budou řidiče navádět přechodná dopravní značení a také dobrovolní hasiči s asistencí Městské policie. Hasiči budou ze záchytného parkoviště odvážet návštěvníky mikrobusy do centra. Tam bude nástup a výstup pro kyvadlovou dopravu zřízen na malém parkovišti u radnice,“ informoval Nikola Synek z luhačovické radnice.

„Jsme rádi, že Luhačovice jsou opět vyhledávaným místem pro výlety a lidé se sem nadšeně vracejí. Vzhledem ke konání pouti s jarmarkem se dá v neděli očekávat opravdu velký počet návštěvníků. Chceme proto nabídnout všem možnost bez problémů zaparkovat a dostat se snadno do centra,“ uvedl starosta Marian Ležák.
Záchytná parkoviště se v Luhačovicích osvědčila už v minulých letech například při pořádání festivalu Písní a tancem nebo při tradičním Otevírání pramenů.
„Prosíme, aby návštěvníci využili tuto možnost i tentokrát. Je to pro ně samotné velmi pohodlné a pomůžou tak předejít zbytečným komplikacím v dopravě, kterou teď kromě obvyklého letního náporu turistů ovlivňuje i probíhající rekonstrukce autobusového nádraží. Chci taky velmi poděkovat SDH Luhačovice a dobrovolným hasičům z místní části Řetechov za to, že nám opět pomohou s provozem záchytného parkoviště a kyvadlové dopravy,“ uzavřel starosta.

Zdroj a foto: Měú Luhačovice