Při akci Do práce na kole 213 účastníků zvládlo 36 tisíc kilometrů

08.07.2019 14:27

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Celkem 213 cyklistů, běžců i chodců se v květnu 2019 v Rožnově pod Radhoštěm vydalo do ulic, na cyklostezky a vůbec na všechny možné trasy v rámci 9. ročníku akce Do práce na kole (DPNK).
„Slavnostní vyhlášení nejlepších a nejpilnějších účastníků projektu, kterého se město Rožnov účastnilo podruhé, se uskutečnilo na konci června na ranči Bučiska. Všichni si společně poseděli u ohně, opekli špekáčky s domácím chlebem a mnozí si také odnesli zajímavé ceny,“ informoval Marek Havran z rožnovské radnice.

„Cyklisté, chodci a běžci proměňují celkovou atmosféru města. To souvisí i se smyslem výzvy, kdy vlastně ani nejde o co nejvyšší počet kilometrů. Spíše se snažíme motivovat zaměstnance k tomu, aby se do provozu na kole vůbec vydali a aby u udržitelné dopravy posléze zůstali,“ vysvětlila Hana Ondruchová z Odboru strategického rozvoje a projektů MěÚ Rožnov, koordinátorka projektu DPNK na rožnovské radnici.

Myšlenku projektu Do práce na kole se v květnu, kdy akce platí, v Rožnově rozhodlo podpořit 213 jezdců, běžců i chodců, kteří se aktivně do kampaně zapojili a každý den své výsledky poctivě zaznamenávali. „Podle vývoje počtu účastníků květnové výzvy je vidět, že zájem o udržitelnou dopravu roste. I přesto, že letošní květen byl celkem studený a propršený, se podle oficiálních výsledků rožnovským účastníkům podařilo najet a nachodit dohromady 36 607 kilometrů a tím teoreticky ušetřit 4,67 tuny škodlivého CO2 v ovzduší,“ řekla místostarostka Rožnova Kristýna Kosová.

Stoupající trend využívání jízdních kol k cestě do práce je teď přes letní měsíce citelný také na rožnovské radnici. „Prostory, které máme určeny k parkování kol zaměstnanců, se nám hodně zaplňují, pomalu se tam ani nejde s kolem dostat. I to je znamením, že zaměstnanci kola využívají opravdu hodně. Jsme rádi, že takovou maličkostí můžeme podpořit myšlenku projektu Do práce na kole,“ dodala Kristýna Kosová.

Foto: www.roznov.cz