Převod správy sportovišť ve Valašském Meziříčí se o rok posouvá

19.11.2020 09:30

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Valašskomeziříčští radní schválili posunutí původně plánovaného termínu pro převod správy letního stadionu a kuželny na městskou společnost ST Servis, s. r. o. (dále ST Servis). S ohledem na současnou situaci a více času na přípravu dojde k převodu až k 1. lednu 2022. Informoaci sdělil tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.
Historicky zajišťuje správu areálu letního stadionu a kuželny, které jsou ve vlastnictví města, TJ Valašské Meziříčí. „Dlouhodobě však prosazujeme myšlenku, že sportovci by měli sportovat a město se starat o majetky. Obdobně je tomu v případě zimního stadionu, krytého bazénu a letního koupaliště, za jejichž správu zodpovídá naše společnost ST Servis. Tento systém se nám osvědčil, a proto chceme tímto způsobem postupovat i v případě areálu letního stadionu a kuželny,“ vysvětlila místostarostka Zdislava Odstrčilová. Záměr na změnu správce sportovišť schválili radní a podpořili jej také zastupitelé. Dojít k němu mělo od 1. ledna 2021.
Nyní se však rada města zabývala revokací zmíněného záměru a úpravou konečného termínu. „Vycházeli jsme mimo jiné ze žádosti TJ Valašské Meziříčí o posunutí termínu tak, aby měli více času na přípravu. S ohledem na tuto žádost a také současnou situaci vyvolanou pandemií koronaviru a s ní souvisejícími opatřeními, jsme se rozhodli, že celý převod posuneme o rok, tedy na 1. ledna 2022,“ zdůvodnila rozhodnutí radních místostarostka Odstrčilová.
„Věřím, že tak všechny strany získají dostatek prostoru, se na změnu připravit. Naším cílem samozřejmě je, aby se sportovců dotkla co nejméně a naopak jim byla co nejvíce ku prospěchu,“ dodala místostarostka.

Zdroj: Měú Valašské Meziříčí
Foto: Archiv KNZ