PRESS CUP 2020 už patří minulosti. VYHRÁLI NOVINÁŘI!

08.02.2020 23:46

ZLÍN – Jubilejní dvacátý pátý ročník PRESS CUPu se opravdu vydařil. Navzdory chřipkové epidemii měly všechny týmy dostatek hráčů i na prostřídání a hrálo se opravdu s plným nasazením. Pouze tým lékařů hlásil „béčkovou“ sestavu, protože někteří klíčoví hráči byli povoláni do služby, což se nakonec i projevilo v konečné tabulce. Také organizátorům se chřipka vyhnula a všechna mužstva pod taktovkou neutuchajícího a stále optimismem naladěného „táty“ Press Cupu Honzy Čady hrála se zápalem, dala do hry srdce a předvedla hodnotné výkony. Byla to mužstva loňských vítězů a favoritů – hasičů HZS ZLK, Starostů, Magistrátu města Zlína, Policie ČR, lékařů KNTB, Syndikátu novinářů Zlínského kraje, pivovaru Černá Hora a Pragokoncertu. Posledním dvěma jmenovaným je třeba obzvláště poděkovat za jejich ekonomickou a materiální podporu Press Cupu. Velký podíl na zdárném průběhu tohoto novinářského fotbalového svátku měli ale jako každoročně především Miroslava Krumpolcová, manželé Lidincovi, Michal Vlček a Michal Kratochvíl, jehož kulinářská pochoutka v podobě domácí paštiky dodávala potřebnou energii hráčům i ostatním. Hrající lékaři se mohli věnovat pouze míči, jinou práci na štěstí neměli.

Čísla v konečné tabulce překvapivě vynesla na „fotbalový Olymp“ pořádající novinářský tým! Na pomyslnou „bednu“ dosáhli na druhém místě policisté, s bronzem se museli tentokrát smířit favorizovaní hasiči. Slavnostního předávání cen se tradičně ujala předsedkyně Syndikátu novinářů ZLK Jana Bubeníková.

Press cup 2020 měl ale premiéru v podobě nově udělené ceny PENALTY BOY, určené vítězi penaltového rozstřelu šesti nehrajících bývalých hráčů už fotbalově seniorského věku. Medalie nakonec překvapivě ozdobila hruď zcela zaskočeného Rudy Maňase, který se rozstřelu zúčastnil pouze z hecu a nechtěně tak zastínil hvězdy formátu Ivana Palíka, Michala Kratochvíla, Ivo Mitáčka, nebo Františka Prachmana. Inu, i takové věci se při fotbale dějí …

Vítězství novinářského týmu historicky ozdobilo a zároveň podtrhlo polokulaté pětadvacetiny Press Cupu, což je pro pořadatele povzbuzením do přípravy dalšího ročníku PRESS CUPu 2021.

Nejúspěšnější Jednotlivci: nejlepší hráč - Aleš Urbánek, novináři

nejlepší střelec - Martin Kalmus, lékaři