Premiérový Koloběžka cup vynesl dvěma chlapcům 35 tisíc korun

25.06.2019 11:25

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Přes dvě stovky malých i velkých závodníků na koloběžkách, krásných 35 tisíc korun pro dva postižené chlapce. Takto úspěšnou premiéru za sebou má Lapos Koloběžka cup 2019, který se uskutečnil v sobotu 22. června na Pustevnách a jehož partnerem bylo i město Rožnov pod Radhoštěm.

„Závodu se zúčastnilo celkem 219 malých i velkých sportovců, kteří si zajeli časovku na Pustevny na koloběžce. Akce měla i značný charitativní podtext, celkem 35 tisíc korun putovalo ke dvěma chlapcům z obou stran Pusteven, jednomu z Rožnova a jednomu z Frenštátu, kteří bojují se zdravotním postižením,“ uvedl Marek Havran z rožnovské radnice.

Koloběžka cup má za sebou již tři ročníky v Praze, na Pustevnách při své premiéře nabídl tři kategorie pro všechny generace. Děti do 10 let jely 300 metrů (70 účastníků), kategorie 11-15 let musela zvládnout 1 000 metrů (jelo cca 30 závodníků) a nejsilněji obsazená kategorie 16 let a starší jela 2 000 metrů (přes 100 účastníků).
„Vypadalo to, že ty vzdálenosti nejsou zrovna dlouhé, ale tím, že se jelo vlastně pořád do kopce, to zas tak lehké nebylo. Hodně účastníků nejdelší trati dvou kilometrů nám po závodě potvrdilo, že to byla hodně makačka. Celkově jsme určitě spokojeni, maličkou kaňkou bylo počasí, které nás odpoledne po druhé hodině pozlobilo, ale jinak určitě spokojenost. Děkujeme všem zúčastněným za jejich výkony, také všem, kteří nás podporovali a pomohli a těšíme se na viděnou příště,“ řekl hlavní organizátor akce Jan Mazoch, bývalý reprezentant ve skoku na lyžích. 

Kromě sportovního zaměření měla akce i značný charitativní podtext. Koloběžka Cup Pustevny symbolicky podpořil dva chlapce ze dvou měst na různých stranách Pusteven. Jedná se o chlapce s těžkým životním osudem - Jirku (ročník 1999) z Frenštátu pod Radhoštěm a Jakuba (2010) z Rožnova pod Radhoštěm, kteří se potýkají se zdravotní postižením.
„Těmto dvěma chlapcům jsme rozdělili celkový výtěžek ze startovného, který činil 25 tisíc korun, k tomu jsme ještě rádi přidali i příspěvek 10 tisíc korun od společnosti Pustevny s.r.o., takže kluci si tedy finálně rozdělí 35 tisíc korun. Peníze půjdou například na rehabilitaci nebo jako příspěvek na nákup invalidního vozíku,“ vysvětlil Jan Mazoch.
Vlastimil Langer
Foto: www.roznov.cz