Premiérová výstava ve 14|15 Baťově institutu

30.06.2020 13:19

ZLÍN - Snad žádná volnočasová aktivita nepropojuje generace tak dobře jako právě hraní deskových her. Odvěká zábava, která baví děti, mladé, dospělé i seniory. To dobře ví organizátoři letní výstavy s názvem Obří deskové hry a optické klamy, kterou mohou zájemci navštívit kdykoliv během letních prázdnin ve 14|15 Baťově institutu.

„Nová hravá výstava vychází z úspěšného putovního Festivalu IQ Play. Na akci budou k vidění a také k vyzkoušení zvětšené deskové a společenské hry. Ty vznikly speciálně pro tuto výstavu anebo jsou tak vzácné, že jich existuje pouze pár kusů. Ukázky optických klamů byly vyrobeny dokonce přímo pro tuto letní akci. Všechny hry bude možné se naučit pomocí přehledných návodů nebo rad lektorů,“ uvedla Petra Štrofová, PR manažerka 14|15 Baťův institut, p. o.

 „14|15 Baťův institut již několik let spolupracuje s Inspirací Zlín a jsme rádi, že se u nás v letním období opět uskuteční výstava pro děti i dospělé. Máme zde ideální prostory pro hravé expozice včetně možnosti doprovodných programů na platformě. Výstava plná her a optických klamů láká na ukázky novinek, které tu budou mít svou premiéru a je natolik interaktivní, že zaujme každého,“ sdělila Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu.
Navíc je v institutu k vidění spousta dalšího. Návštěvníci si mohou udělat výlet na celý den. V muzeu i galerii jsou připraveny výstavy, které stojí za to vidět. „Zmínila bych novinky - například v muzeu výstava Krysáci podle stejnojmenného večerníčku nebo v galerii - Patrik Hábl – Synchronizace barvy a Rudolf Sandalo – Vize modernosti. V knihovně je možné využít letního čtení, samozřejmě s občerstvením v kavárně. Nabídka kulturních zážitků je opravdu pestrá a pro všechny věkové kategorie.“ dodala. Petra Kubíková.
Z deskových her návštěvníci vyzkouší Domino, Pexeso, Kris Kros, Dáma, Mlýn, Puzzle, Šachy nebo Člověče nezlob se. Se společností Mindok vznikla také sada zvětšených smart her. Děti si tak vyzkouší i modernější hry jako je Karkulka, Tři prasátka, King Domino, Goblíci.

Zajímavostí bude výstava Optických klamů od Mindok, které byly vyrobeny unikátně jen pro tuto příležitost. Společnost Efko pro tuto výstavu přiveze zvětšené novinkové deskovky Picaso, Mish Mash a Domalovánky.

„V další místnosti bude připravena herna s velkých kostkovištěm a hrací stěnou z chráněné dílny T-Wood. Malí architekti ocení velké množství přírodních i barevných dřevěných destiček Kapla nebo Bioblo. Zvětšené barevné designové stavebnice, které podporují fantazii a zručnost, budou zastoupeny sortimentem společnosti Toypex. Zajímavostí bude také senzorický chodník Bosá stezka,“  doplnila Petra Štrofová.

Koutek pro menší děti bude tvořen malými stolečky a hromadou kostiček Sluban ke stavění čehokoliv podle vlastní fantazie.

Organizace a průběh výstavy bude zabezpečen dle aktuálních nařízení v souvislosti s epidemiologickou situací. Organizátoři budou pečlivě dbát o čistotu prostor i her samotných. Prosíme proto také návštěvníky o respektování aktuálních hygienických a epidemiologických opatření.

Otevřeno bude od 1. července do 31. srpna, denně od 10 do 18 hodin. Vstupné je jednotné: 50,- Kč (děti do tří let včetně, ZTP, ZTP/P, média zdarma).

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: 14|15 Baťův institut, p. o.