Představitelé Znojma se ve Valašském Meziříčí seznamovali s odpadovým hospodářstvím

21.07.2020 09:01

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Místostarostky Zdislava Odstrčilová a Yvona Wojaczková přijaly v pondělí 20. července na radnici zástupce města Znojma, místostarostu Jakuba Malačku s kolegy. „Cílem jejich návštěvy bylo získat praktické informace a inspiraci z oblasti odpadového hospodářství ve Valašském Meziříčí,“ informoval tiskový mluvčí meziříčské radnice Jakub Mikuš.
Město se zmíněné problematice v posledních letech intenzivně věnuje a stále se snaží v této oblasti zdokonalovat. Začátkem letošního roku tak valašskomeziříčská radnice například spustila nový systém svozu a likvidace odpadu pro rodinné domy. Občané si v rámci něj mohou zdarma zažádat o odpadové nádoby na plast, papír a bioodpad.
„Jen o nádoby na plast si již zažádalo přes 80 procent domácností, což je skvělé. Občané si na systém rychle zvykli a nyní jsme jej rádi představili také zástupcům města Znojma. Ti se zajímali i o systém polopodzemních kontejnerů, které od roku 2010 umisťujeme do odpadových hnízd zejména v rámci regenerací panelových sídlišť,“ uvedla místostarostka Zdislava Odstrčilová. Zástupci města pak zmíněný systém představili hostům ze Znojma přímo v sídlištích.
„Navštívili jsme Vyhlídku, kde aktuálně probíhá závěrečná etapa regenerace a stavební firma zde nové kontejnery instaluje. Tento systém se nám velmi osvědčil,“ řekl Michal Lysák, který na valašskomeziříčské radnici za odpadové hospodářství zodpovídá.

Podle slov místostarostky Odstrčilovése chce nyní radnice ještě více zaměřit také na osvětu. „Problematice odpadového hospodářství se ve Valašském Meziříčí a jeho místních částech věnujeme dlouhodobě a toto je další z cest, jak občany motivovat k zodpovědnému třídění a odkládání odpadů,“ dodala.

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Měú Valašské Meziříčí