Představitelé zlínské radnice jednali se zástupci iniciativy I pes je město Zlín

14.06.2020 10:15

ZLÍN - Představitelé zlínského magistrátu se opět sešli se zástupci pejskařů kvůli novelizaci obecně závazné vyhlášky o pravidlech pohybu psů na veřejných prostranstvích.

„Radnice informovala zástupce kynologických klubů a iniciativy I pes je město Zlín informovala o vyhodnocení vyhlášky a její novele, která bude předložena k projednání na příštím zasedání zastupitelstva města Zlína,“ informoval tiskový mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Melzer.
Předmětem dalšího jednání byly informace o krocích, které nesouvisí s vyhláškou, jako je umístění nových odpadkových košů na místech vytipovaných právě pejskaři, postupné edukaci o chování ke psům, pilotním umístění pytlíků na exkrementy v Centrálním parku, které proběhne v následujících měsících a samozřejmě i připravenosti sbírání a otevřenosti k jednání o dalších podnětů.

Schůzka navazovala na dřívější jednání, na kterých si její účastníci vzájemně vysvětlili jak důvody předkladatelů vedoucí k návrhu novelizace vyhlášky, tak výhrady zástupců pejskařů kritizující některé části vyhlášky.

Vlastimil Langer

Zdroj: Magistrát města Zlína
Ilustrační foto: Archiv KNZ