Představitelé města Valašské Klobouky si připomněli vznik Československa

28.10.2020 07:50

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – V úterý 27. října, den před 102. výročím vzniku samostatného Československa položili představitelé města Valašské Klobouky věnec k Památníku československé vzájemnosti na Masarykově náměstí.
„U pamětní desky před farním kostelem Povýšení svatého Kříže poté uctili také památku padlých za I. světové války. Pietní okamžiky proběhly kvůli závažné epidemické situaci bez účasti veřejnosti, avšak v jejím jméně,“ uvedla tisková mluvčí kloboucké radnice Lenka Zvonková.
„Za všechny občany Valašských Klobouk jsme společně se zastupitelem a členem zdejší jednoty Československé obce legionářské Miroslavem Maňasem položili věnec k památníku, který nám v centru města připomíná bratrskou blízkost Čechů a Slováků. I když je nyní náš národ zkoušený těžkou situací, neměli bychom zapomínat na hodnoty, na kterých bylo Československo vystavěno. Demokracie, vlastenectví a sounáležitost,“ řekl místostarosta Karel Ptáček.
Při příležitosti blížícího se svátku Všech svatých zástupci města vzdali takéhold valašskoklobouckým občanům, kteří během let 1914-1918položili svůj život. Pietní akt vždy následoval po tradiční dušičkové bohoslužbě, letos však musel kvůli epidemii změnit podobu.

Zdroj a foto: Měú Valašské Klobouky