Představitelé kraje poblahopřáli Společenství vdov a vdovců ze Zlína k ceně Seniorský klub roku

25.10.2019 09:36

ZLÍNSKÝ KRAJ – Předsedkyni Společenství vdov a vdovců ze Zlína Alenku Panákovou a její spolupracovníky přijal hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek a radní Michaela Blahová, aby jim popřáli k získání 1. místa v soutěži Senzační Senioři (SenSen), kterou organizuje Nadace Charty 77, a to v kategorii Nejlepší klub roku.

„Když člověk ovdoví, dostane se do těžké situace, protože se musí učit znovu žít sám, bez blízkého partnera. To je zvláště ve vyšším věku velmi náročné. Proto si cením houževnatosti paní Alenky Panákové, která dokázala vytvořit tento spolek a rozšířit jeho činnost do takového rozměru, že dnes má v podstatě celostátní působnost. Je dobře, že Společenství vdov a vdovců nabízí aktivity i ve vzdělávací a v duchovní oblasti, která obohacuje život osamělých lidí zejména v seniorském věku,“ sdělila radní Michaela Blahová, zodpovědná za sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor.

Paní Panáková, která po ztrátě vlastního manžela pocítila potřebu začít pomáhat lidem v podobné životní situaci, řekla na adresu představitelů kraje: „Velmi si vážíme toho, že naše uskupení berete vážně a že vnímáte jeho význam. Označení vdova či vdovec není v naší společnosti příliš populární, a tak se snažíme dělat vše pro to, aby se ovdovělí uměli navzájem povzbudit i zasmát.“  

Společenství má v současné době 170 registrovaných členů. 

Vlastimil Langer

Foto: www.kr-zlinsky.cz
Zdroj:
www.kr-zlinsky.cz