Představitelé kraje ocenili úspěšné mladé olympioniky

11.09.2019 10:23

ZLÍNSKÝ KRAJ – Mladé sportovce a jejich trenéry, kteří úspěšně reprezentovali Zlínský kraj na letošních Hrách IX. letní olympiády dětí a mládeže, ocenili v úterý 10. září na krajském úřadě představitelé Zlínského kraje.
„Výprava Zlínského kraje získala na červnové olympiádě v Libereckém kraji celkem 13 zlatých, devět stříbrných a 24 bronzových medailí a v celkovém pořadí všech krajů České republiky se umístila na šestém místě,“ informovala krajská tisková mluvčí Adéla Kousalová. 

„Na olympiádu nemůže jet někdo, kdo by si ráno vzpomněl, že chce jet odpoledne soutěžit. Je za tím dlouhodobá vytrvalá příprava a podpora ze strany dospělých, tedy především rodičů a trenérů. Tam je základ úspěchu. Chci vám všem poděkovat za to, že jste za Zlínský kraj dobře bojovali a že jsme nezůstali pozadu za ostatními kraji,“ řekl hejtman Jiří Čunek medailistům a jejich trenérům.
Společně s ním ocenění úspěšným olympionikům předali statutární náměstek hejtmana Jiří Sukop a radní Miroslav Kašný, který má ve své gesci oblast mládeže a sportu.

Na liberecké olympiádě se soutěžilo celkem v 19 disciplínách, z nichž některé se na programu objevily vůbec poprvé, konkrétně fotbal dívek, letní biatlon, skoky na trampolíně a soutěžní lezení. Výprava Zlínského kraje čítala celkem 294 členů, z čehož bylo 246 sportovců, 46 trenérů a dva vedoucí výpravy.
„Nejúspěšnějším členem výpravy se stal Kryštof Bursa, který v plavání vybojoval dvě zlaté, dvě stříbrné a dvě bronzové medaile. Při převzetí ocenění prozradil, že by se chtěl v budoucnu plavání věnovat profesionálně a jeho velkým snem je probojovat se na klasickou olympiádu,“ řekla mluvčí.   

Olympiáda dětí a mládeže je pořádána pro sportovce do 18 let. Svým charakterem navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci si zde prožijí zapálení olympijského ohně, složí olympijskou přísahu a ti nejúspěšnější z nich si vychutnají medailové ceremoniály. Soutěž, jež je největší sportovní akcí svého druhu u nás, je projektem Českého olympijského výboru, který si pro spolupráci s pořádáním her vybírá jednotlivé kraje. Celkově se od roku 2003 uskutečnilo již 9 letních a 8 zimních olympiád. Zlínský kraj hostil olympiádu dvakrát – v roce 2008 zimní a v roce 2013 letní. 

Seznam medailistů ze Zlínského kraje:

Batani Valentina (orientační běh – bronz), Brandtner Roman (atletika – stříbro), Bursa Kryštof (plavání – 2x zlato, 2x stříbro, 2x bronz), Daněk Jonáš (sportovní gymnastika – 2x bronz), Dittrichová Lucie (orientační běh – 1x zlato, 1x bronz), Ďuláková Kateřina ( 1x bronz), Dvorníková Valerie (beachvolejbal – zlato), Einšpígl Jan (skoky na trampolíně – zlato), Fiurášková Nela (letní biatlon – stříbro), Hanáková Adéla (atletika – 1x zlato,1x bronz), Hanáková Nela (stolní tenis – 1x zlato, 1x bronz), Hlatká Natálie (plavání – 1x zlato, 1x stříbro), Hrazdil Jan (tenis – zlato), Hrbáčková Michaela (orientační běh – bronz), Hubáček Ondřej (letní biatlon – zlato), Jaroš Milan (sportovní gymnastika – bronz), Jiříkovský Adam (plavání – 2x stříbro), Juchelková Lucie (stolní tenis – bronz), Kalašová Tamara (sportovní gymnastika – bronz), Karasová Denisa (plavání – bronz), Khainová Veronika (plavání – bronz), Knedla Miroslav (plavání – 2x stříbro, 1x bronz), Kopecký Michal (sportovní gymnastika – bronz), Kovář Pavel (letní biatlon – stříbro), Král David (plavání – stříbro), Křenek Filip (skoky na trampolíně – zlato), Kůstka Lukáš (plavání – 2x stříbro), Lieblová Tereza (atletika – zlato), Meindlschmid Petr (atletika – bronz), Michálková Sabina (orientační běh – bronz), Mitanová Karolína (atletika – 1x zlato, 1x stříbro), Pernická Adéla (cyklistika – 1xstříbro, 1x bronz), Pernička Martin (orientační běh – bronz), Petrošová Tereza (letní biatlon – 1x zlato, 1x bronz), Pluhař Ondřej (sportovní gymnastika – bronz), Přibylová Jana (plavání – 1x zlato, 3x bronz), Riedlová Tereza (letní biatlon – zlato), Sedlář Petr (atletika – bronz), Svozil Jan (atletika – bronz), Šnajdarová Anna (plavání – bronz), Štěrba František (letní biatlon – 1x stříbro, 1x bronz), Tomášová Alžběta (beachvolejbal – zlato), Tykal Kryštof (plavání – 2x bronz), Vašenka Daniel (tenis – zlato), Vlček Tomáš (orientační běh – bronz), Vrzalová Štěpánka (stolní tenis – zlato), Vydrová Marie (plavání, 2x bronz).
Vlastimil Langer
Foto: www.jr-zlinsky.cz

Zdroj: www.kr-zlinsky.cz