Před zahájením školního roku čerpali učitelé inspiraci ve hvězdárně

30.08.2020 14:48

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Dříve, než se postaví za katedru, navštívili učitelé valašskomeziříčskou hvězdárnu. Její pracovníci pro ně uspořádali již čtvrtý Informační den pro pedagogy, na který je zvou vždy před začátkem školního roku.
„V mnoha školách nevědí, co návštěva hvězdárny obnáší a jaké programy jim můžeme nabídnout. Přitom jsme schopni připravit je dětem doslova na míru podle jejich věku a úrovně znalostí,“ vysvětlila odborná pracovnice Naďa Lenžová. 

„Učitelky mateřských a základních škol a školních družin z Valašského Meziříčí se dověděly potřebné informace, prohlédly si nové pomůcky a sledovaly jednoduché pokusy zaměřené na obecnou fyziku a chemii, statickou elektřinu, optiku i poznávání vesmíru,“ přidal se mluvčí hvězdárny Josef Beneš.

„Nabídku programů určitě využijeme v běžné výuce i zájmových kroužcích. Pořádají tady spoustu zajímavých akcí, které s našimi žáky navštěvujeme,“ řekla Petra Mikulíková z Montessori třídy při Základní škole Masarykova.

Mezi pravidelné hosty hvězdárny patří i předškoláci z Mateřské školy Štěpánov. „Pro děti to bývá velmi inspirativní a zajímavé. Zvláště vesmír je jejich oblíbené téma,“ prozradila učitelka Libuše Musilová, kterou ohromily efektní pokusy. „Těším se, až sem s dětmi znovu přijdeme,“ dodala pedagožka.
Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Hvězdárna Valašské Meziříčí