Pražští Klokani vyloupili zlínskou fotbalovou Letnou

07.03.2020 18:29

ZLÍN – Dost nešťastné utkání sehráli dnes odpoledne zlínští Ševci, kteří doma na Letné v 24. kole nejvyšší fotbalové ligy podlehli pražským Bohemians 2:3. Domácí nevyhráli už čtvrté utkání na jaře a v tabulce zůstávají nadále na 13. místě.
Ševci měli v prvním poločase optickou převahu, ale bez efektu, zatím co Pražané předváděli jednoduchou hru, s níž slavili úspěch. Už v 16. minutě šli do vedení zásluhou Pulkraba, na 0:2 zvyšoval v 37. minutě Vaníček. Šance domácích na zvrat v utkání přinesl zlínský Simerský, který o dvě minuty později snížil na 1:2.
Také druhá půle probíhala ve znamení zlínské převahy, jenže Ševci hráli stereotypně, bez nápadu a momentu překvapení. Bránící Klokani pak 65. minutě po standardní situaci využili zmatku ve zlínské obraně a svým druhým gólem se do listiny střelců zapsal opět Pulkrab - 1:3. Zlíny vykřesal naději alespoň na remízu v 83. minutě, když se tvrdou střelou poprvé ve zlínském dresu trefil Jawo – 2:3. Vyrovnat se Ševcům už nepodařilo, i když blizoučko byl znovu Jawo, ale hlavičkoval těsně vedle klokaní svatyně.