Prázdniny v Rožnově osvěží Letní procházky pamětí města

14.07.2019 14:19

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Cyklus nazvaný Letní procházky pamětí města připravila na prázdninové měsíce Městská knihovna v Rožnově pod Radhoštěm.

„O čtvrtcích v červenci a srpnu vždy od 18 hodin, sraz před knihovnou, se zájemci mohou projít po zajímavých místech a zákoutích Rožnova s pamětníky a lektory, kteří mají k zajímavým místům co říci,“ informoval Marek Havran z rožnovské radnice.  

První ze čtyř čtvrtečních vycházek se uskutečnola ve čtvrtek 11. července a tématem byla historie rožnovského Masarykova náměstí i událostí, které se k němu pojí. „Druhá vycházka bude ve čtvrtek 18. července a představí velmi zajímavou historii tzv. Rožnovské struhy – již zaniklého vodního díla a jeho historii. Třetí díl procházek pamětí města ve čtvrtek 8. srpna má název Málo známá Bučiska a týká se historie Vítkovické kolonie vilek navržených známým architektem přelomu století Janem Kotěrou,“ dodal Marek Havran.
„Poslední čtvrtá procházka ve čtvrtek 15. srpna zavede účastníky na pamětihodná místa Rožnova, a to například na zajímavé domy, proberou se také zásadní události spjaté s městem a jeho historií. Procházky pamětí pořádá knihovna již několik let a určitě stojí za to se do města vydat,“ pozvala na cyklus letních procházek pamětí města místostarostka Kristýna Kosová. 

Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Archiv KNZ