Práce na hradě Malenovice budou oproti původnímu předpokladu ukončeny až květnu

20.01.2018 19:54

ZLÍNSKÝ KRAJ – Původně únorový termín ukončení prací na statickém zajištění hradu Malenovice se posouvá na květen. „Důvodem je nejen deštivé počasí, které provázelo podzimní měsíce, ale také dodatečné požadavky památkářů z Národního památkového ústavu Kroměříž,“ sdělila krajská tisková mluvčí Renata Janečková.
Podle mluvčí se jedná o tzv. šambránu, široký pruh kolem oken, na rozích a pod okapem v celkové délce 250 metrů. Pruh bude v jiném barevném odstínu, než
je ostatní rovná plocha fasády. Opraví se tak o 52m2 omítky více, než bylo uvedeno v původní projektové dokumentaci. Navíc bude na základě požadavku kroměřížských památkářů změněna technologie úprav nášlapných vrstev podlah. Parkety, případně podkladní prkna budou demontovány a zpět položeny pouze v nezbytně nutném rozsahu.
„Vícepráce jsou kalkulovány ve výši 1.140.528,82 Kč včetně DPH, méněpráce ve výši 1.152.133,29 Kč včetně DPH. S ohledem na výše uvedené změny nebudou překročeny závazné parametry schváleného investičního záměru,“ doplnila tisková mluvčí.

Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Archiv KNZ

Zdroj: www.kr-zlinsky.cz