Požár zničil výsadbu mladých stromků na dvou hektarech půdy

17.04.2019 09:15

VIDČE -  Když v úterý 16. dubna krátce po půl páté odpolední vyjížděli hasiči do obce Vidče na Vsetínsku k hlášenému požáru travního porostu, netušili, jaké překvapení je čeká. Až na místě zjistili, že oheň zasáhl výsadbu mladých stromků a rychle se šíří.

„Velitel zásahu proto ihned povolal další jednotky s cisternami. K místu požáru se nakonec sjelo osm jednotek, které k jeho likvidaci nasadily třináct proudů hasební vody. Zásah komplikoval silný vítr, který podporoval šíření požáru a těžko dostupný terén, kvůli němuž hasiči nemohli přijet s těžkou technikou přímo na místo,“ uvedla tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková. 

Hodinu a půl hasiči s požárem bojovali, a jakmile dostali požár pod kontrolu, vyhlásil velitel zásahu lokalizaci.
„Poté však ještě téměř hodinu prolévali vodou rozsáhlé požářiště. Krátce před půl osmou večer byl požár zlikvidován, velitel zásahu ohlásil likvidaci požáru a předal místo zpět majiteli,“ sdělil mluvčí hasičů.

Příčinu vzniku požáru na místě šetřil vyšetřovatel hasičů, který jako příčinu vzniku požáru stanovil nedbalostní jednání při pálení klestí. Škoda byla  předběžně vyčíslena na sto pět tisíc korun. 
Vlastimil Langer
Foto: HZS Zlínského kraje