Požár zničil tahač a tři převážené osobní automobily

04.11.2017 18:36

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Značnou škodu způsobil v sobotu dopoledne nedaleko obce Bánov na Uherskohradišťsku požár nákladního tahače, který převážel nové osobní automobily. K jeho likvidaci se sjely tři hasičské jednotky.
„Příčinu vzniku požáru a výši škody zjišťuje vyšetřovatel hasičů. Událost se naštěstí obešla bez zranění,“ informoval dnes odpoledne Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje.
Plameny zničily motorový prostor i kabinu nákladního tahače Scania a rozšířily se na tři převážené osobní vozy. Hasiči podle Řezníčka pomocí několika vodních proudů požár lokalizovali.
Oheň poškodil palivové nádrže tahače a způsobil  únik pohonných hmot. „Povolali jsme proto chemický automobil ze stanice Uherské Hradiště a zajistili přečerpání paliva do náhradních nádob. O události byli okamžitě informováni také zástupci životního prostředí,“ uvedl mluvčí hasičů.
Celkovou likvidaci požáru oznámil velitel zásahu v 12:54 hodin. Rychlým zásahem jednotek se podařilo zachránit pět převážených vozů.

Foto: HZS Zlínského kraje