Požár zničil dřevěnou stáj ve Vysokém Poli na Zlínsku

13.09.2019 06:32

VYSOKÉ POLE – Dřevěnou stáj ve Vysokém Poli na Zlínsku zničil ve večerních hodinách ve středu 11. září rozsáhlý požár. K jeho likvidaci vyjelo sedm hasičských jednotek. V době požáru se ve vedlejším stavení nacházelo 29 dětí, žádné z nich nebylo zraněno. Obec zajistila jejich bezpečnou dopravu domů.

„Ještě před příjezdem hasičů se majiteli objektu podařilo z něj vyvést všechna ustájená zvířata bez újmy na zdraví. Požár však zničil budovu a uvnitř pod střechou uskladněné seno. Vyšetřovatel zatím příčinu požáru nestanovil, předběžná škoda činí půldruhého milionu korun,“ informovala tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková s tím, že nikdo nebyl zraněn.
Profesionální i dobrovolné jednotky hasičů vyjely k požáru po 19. hodině a v této době již byla střecha dřevěné budovy celá v plamenech. Hasiči se do likvidace plamenů pustili čtyřmi vodními proudy okamžitě, protože v těsné blízkosti hořící budovy jsou další dřevěné objekty.
„Po půldruhé hodině boje s plameny začali hasiči dřevěnou budovu rozebírat, V dýchacích přístrojích rozhrabovali seno a dohašovali skrytá ohniska,“ dodala Lucie Javoříková.

Práce hasičů na požářišti skončila ve středu půl hodiny před půlnocí.

Foto: HZS Zlínského kraje