Požár zcela zničil lesní traktor v Mikulůvce na Vsetínsku

17.05.2019 22:19

MIKULŮVKA - Lesní traktor dnes odpoledne v Mikulůvce na Vsetínsku zcela zničil rozsáhlý požár. Nikdo nebyl zraněn, příčinu, proč traktor shořel a výši škody zjišťuje vyšetřovatel hasičů.

„V 15:53 hodin operační důstojník HZS Zlínského kraje vyhlásil požární poplach jednotce profesionálních hasičů ze stanice Valašské Meziříčí a jednotce dobrovolných hasičů obce Mikulůvka. Důvodem byl oznámený požár traktoru v lese,“ informoval dnes Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje.
Cisternou a dopravním automobilem Avia se hasičům podařilo projet těžkým lesním terénem až k hořícímu stroji.
„Velitel zásahu upřesnil, že se jedná o lesní speciál, který již kompletně zachvátily plameny. Jednotky proto okamžitě natáhly jeden útočný proud a požár bleskově lokalizovaly. Po ochlazení a kontrole vraku stroje byla v 16:34 hodin ohlášena celková likvidace,“ dodal mluvčí hasičů.
Podle získaných informací zpozoroval řidič traktoru při práci plameny v motorovém prostoru, okamžitě zastavil stroj a snažil se je hasit. Ruční hasicí přístroj však nestačil a rozsáhlý požár stroj kompletně zničil.
Foto: HZS Zlínského kraje