Požár bytu v panelovém domě v Uherském Hradišti likvidovali hasiči

04.12.2018 09:33

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Škodu za půl milionu korun způsobil v pondělí 3. prosince před půlnocí požár bytu v panelovém domě v Uherském Hradišti. Majitelku bytu odvezli záchranáři k vyšetření do nemocnice.
„K požáru bytu v pátém patře sedmiposchoďového domu vyjeli profesionální hasiči ze stanice Uherské Hradiště a dobrovolní hasiči z Kunovic a Babic. Při jejich příjezdu byla již majitelka i většina ostatních obyvatel domu v bezpečí venku a nebyla nutná jejich evakuace,“ informovala v úterý ráno tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.
Požár se naštěstí nešířil, v bytě zasáhl sedací soupravu a další vybavení místnosti. Hasiči v dýchací technice k jeho uhašení použili jeden hasební proud.

„Činnost jim komplikoval hustý kouř, který byl nejen v zasaženém bytě, ale i v chodbě domu. Během několika minut měli hasiči požár pod kontrolou a velitel zásahu ohlásil lokalizaci. V bytě i na chodbě domu hasiči poté použili přetlakovou ventilaci k odvětrání kouře,“ popsala jejich počínání tisková mluvčí.

Obyvatelka zasaženého bytu se nadýchala kouře a skončila v péči záchranářů, kteří ji převezli k dalšímu vyšetření do nemocnice. Další osoby zraněny ani intoxikovány kouřem nebyly.

Příčinou vzniku požáru se nyní zabývá vyšetřovatel hasičů.
Foto z místa požáru: HZS Zlínského kraje