Povodňová komise ORP je od středy v pohotovosti

15.10.2020 08:09

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Povodňová komise ORP Uherské Hradiště se ve středu 14. října v ranních hodinách sešla v užším složení, následně pak odpoledne zasedala v plné sestavě.
„V dopoledních hodinách členové komise navštívili klíčová místa jak v Uherském Hradišti, tak v některých dalších místech našeho regionu. Řešili především aktuální stavy řek Moravy a Olšavy, ale i dalších menších toků ve svém správním obvodu,“ informoval tiskový mluvčí hradišťské radnice Jan Pášma.
Od ranních hodin připravovali hasiči opatření na řece Olšavě na úseku od Míkovic po soutok s řekou Moravou u Kostelan. Po celý den byla povodňová komise v kontaktu také se starosty dalších obcí správního obvodu, kde řeší aktuální problémy či potenciální rizika.
„Hydrometeorologická prognóza, se kterou vystoupil člen povodňové komise Jiří Barouš, je na dnešní den relativně příznivá. Nicméně situaci budou členové povodňové komise i nadále nepřetržitě monitorovat,“ dodal mluvčí radnice.
Ke stávající situaci se vyjádřili také další členové povodňové komise, např. starostové Kunovic a Starého Města, zástupci Povodí Moravy, policie či vodoprávního úřadu.
„Od dnešního dne  očekáváme postupný pokles hladiny. Přesto jsme připraveni na případné zhoršení situace a na realizaci protipovodňových opatření, která by měla zabránit případným škodám,“ okomentoval Stanislav Blaha, předseda Povodňové komise ORP Uherské Hradiště.

Zdroj a foto: Měú Uherské Hradiště