Potvrzeno: Zlínský kraj v soutěži na autobusové dopravce nepochybil, může uzavřít smlouvy

22.01.2020 12:32

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zlínský kraj může uzavřít smlouvy s vítězi soutěže na linkové autobusové dopravce pro období deseti let, kterou vloni na jaře u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zablokovala společnost BusLine LK. ÚOHS soutěž na popud BusLine LK nejprve nepravomocně zrušil a zakázal uzavření smluv. Proti tomuto rozhodnutí kraj podal rozklad, kterému předseda ÚOHS vyhověl. Tento verdikt BusLine opět napadl, ÚOHS však tentokrát jeho argumenty nepřijal. BusLine se může ještě obrátit na soud, to ale už kraji nebrání uzavřít smlouvy.

„Mám radost, že rozhodnutí ÚOHS je už potřetí kladné, čímž se potvrdilo, že Zlínský kraj v soutěži nepochybil a firma BusLine LK se svým odvoláním neuspěla. Pevně věřím, že to tímto končí a my budeme moci konečně přistoupit k uzavření dlouhodobých smluv s autobusovými dopravci, které umožní zavedení plnohodnotného integrovaného dopravního systému u nás v kraji. Ten s sebou přinese posílení autobusové dopravy zhruba o třetinu, autobusy budou lépe navazovat na vlaky a také to bude znamenat, že přestanou komplikace s jízdenkami, které teď máme,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek a dodal: „Budeme však muset počkat téměř rok, protože firmy, které soutěž vyhrály, musí dle smlouvy nakoupit nové autobusy, odbavovací systémy a další, což v dnešní době nelze udělat během několika měsíců. My se teď tedy s nimi musíme domluvit, kdy by ostrý nástup integrované dopravy ve Zlínském kraji mohl být spuštěn,“ dodal hejtman Jiří Čunek.

Vítězové soutěže ve Zlínském kraji

Oblast Zlín – ARRIVA MORAVA a.s. Oblast Uherské Hradiště – ČSAD BUS Uherské Hradiště a.s. Oblast Kroměříž – KRODOS BUS a.s. Oblast Vsetín – Transdev Morava s.r.o. a TQM holding s.r.o. Oblast Valašské Meziříčí – Transdev Morava s.r.o. a TQM holding s.r.o. Oblast Valašské Klobouky – ČSAD BUS Uherské Hradiště a.s.

Rudolf Maňas

Zdroj, foto: www.kr-zlinsky.cz Jan Vandík