Postřehy ředitelky školy v Uherském Brodě k současnému stavu „izolace“

19.04.2020 10:24

UHERSKÝ BROD -  Současná distanční výuka se citelně dotkla také základních škol. Právě proto se ZŠ Na Výsluní rozhodla bilancovat a nabídnout několik postřehů, jak současnou situaci zvládat. Výstupem je čtyřminutové video, shrnující, co vše důležitého se za poslední týdny změnilo.

 „Uzavření škol v průběhu března nás zastihlo naprosto nepřipravené. Přišlo jako blesk z čistého nebe. Ze dne na den jsme přešli na distanční výuku, kterou jsme neuměli nikdo. Ani učitelé, ani žáci, ani rodiče. Po několika týdnech práce v nových podmínkách už můžeme částečně bilancovat,“  řekla v úvodu Dagmar Bistrá, ředitelka školy ZŠ Na Výsluní.

Video je rozděleno do tří částí a bilancuje kroky školy, ale také i mírné přešlapy. „Na počátku distanční výuky se nám stávalo, že učitelé ve své dobře míněné snaze, aby žáci nic nezanedbali, zadali tolik úkolů a samostatné práce, že to žáci nebyli schopni zvládat,“  doplnila ředitelka školy s tím, že se z toho společně s kantory poučili a slevili ze svých požadavků.

 „Mně se to fakt strašně líbí, přijde mi, že i syn je soustředěnější a víc si z toho vezme,“ reagovala jedna z maminek na aktivní přístup školy.  Jasně, potřeboval by teď konzultaci v matematice, ale jsou to spíš drobnosti. Ještě kdyby teď mohl ven s kamarády, a bude úplně v pohodě,“  reagovala maminka na současnou komunikaci rodičů a školy.
Celé video je k shlédnutí v následujícím odkazu:  https://www.facebook.com/watch/?v=702867550518329

Vlastimil Langer

Zdroj a foto: Dagmar Bistrá, ředitelka ZŠ Na Výsluní