Posousedsku v Kramolišově: Slavnostní odpoledne se zábavou pro celé rodiny

31.07.2020 11:46

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Dějištěm slavnosti Posousedsku v Kramolišově bude v neděli 2. srpna valašskokloboucké Staré město. U hudby, dobrého jídla a zábavy se setkají obyvatelé s návštěvníky z města a okolí.
„Při symbolickém otevření nově zrekonstruované ulice bude odhalena pamětní deska věnovaná spisovateli Čeňku Kramolišovi, po němž nese své jméno. Děti se mohou těšit na divadlo, pouličního kejklíře, bublinovou show i různé hry, dospělí zase na místní speciality, výstavu ve venkovní galerii Škarpa, muzikantská vystoupení i příjemné posezení. Akce začne v 15 hodin,“ sdělila tisková mluvčí kloboucké radnice Lenka Zvonková.
„Srdečně zveme všechny místní i přespolní na otevření nedávno zrekonstruované Kramolišovy ulice. Historická lokalita se silným geniem locipředstaví svou obnovenou tvář, k níž patří nová komunikace, veřejné osvětlení, opěrná zídka i úprava prostranství. A protože život v daném místě spoluutvářejí především jeho obyvatelé, pořádáme s nimi sousedskou slavnost v úzké spolupráci. Za podané ruce mnohokrát děkujeme a těšíme se na setkání při bohatém programu v Kramolišově ulici,“ pozvala starostka Eliška Olšáková. „A že máme letos Kloboukový rok, nezapomeňte si doma své klobouky,“ připomněla.
Dobrou náladu na prostranství v Kramolišově ulici navodí od 15 hodin cimbálová muzika Klobučan i Staroměšťáci. Návštěvníci se občerství u vege-bufetu, pochutnají si na palačinkách, výborné kávě i dalších místních dobrotách.
„Průvodem s muzikou se pak odeberou k opěrné zdi, kde bude v 16 hodin slavnostně odhalena pamětní deska spisovateli Čeňku Kramolišovi. Zídka, které se tu říká „škarpa“, se navíc promění ve stejnojmennou galerii s ukázkami výtvarného umění místních,“ řekla k programu Lenka Zvonková.
V 16.30 hodin budou malí návštěvníci zváni na divadelní představení Začarovaný les a poté se zabaví při hrách na zahradě Rodinného centra Kaštánek, kde vyzkoušejí lukostřelbu, ping-pong a další. Publikum si svými dovednostmi jistě získá pouliční kejklíř a atraktivní podívanou připraví i mistr bublinář. V ulici bude prostor pro posezení a mnohá přátelská setkání. A na památku se všichni účastníci budou moci zvěčnit ve fotokoutku.

Vlastimil Langer
Zdroj a foto: Měú Valašské Klobouky