Poplatky mohou občané Valašského Meziříčí uhradit do konce roku

10.07.2020 10:44

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Až do konce roku a zcela bez sankce mohou občané Valašského Meziříčí uhradit poplatek za komunální odpad a poplatek ze psů předepsaný za letošní rok. Sazby poplatků se oproti roku 2019 nemění, danou částku je možné zaplatit bezhotovostně nebo platbu provést na některé z pokladen.
„Původní termín pro zaplacení poplatku ze psů byl stanoven na 30. dubna, v případě komunálního odpadu na 30. června. Vzhledem k dříve vyhlášenému nouzovému stavu mají občané možnost uhradit poplatky za tento rok až do 31. prosince 2020,“ uvedl Libor Petřek, vedoucí oddělení místních poplatků radnice.
Sazby poplatků pro rok 2020 se od minulého roku neliší. Za odpad zaplatí každý poplatník 490 Kč. Základní sazba poplatku ze psů je nastavena takto: 1 260 Kč za psa v bytovém domě, 500 Kč u rodinného domu v centru města a přilehlém okolí a 300 Kč v ostatních částech Valašského Meziříčí včetně místních částí.
„Složenky by občanům měly být rozeslány v první polovině října. Způsoby platby zůstávají stejné. Poplatek lze zaplatit bezhotovostně na účet města s bezpodmínečným uvedením variabilního symbolu, který je u všech poplatníků každoročně neměnný, nebo v pokladnách městského úřadu v ulici Zašovská či Soudní.“ doplnil Petřek.

Vlastimil Langer

Zdroj: Měú Valašské Meziříčí

Ilustrační foto: Archiv KNZ