Poplatek za odpad zůstává v roce 2018 na stejné výši

05.01.2018 09:26

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Zastupitelstvo města Valašské Klobouky na svém prosincovém zasedání rozhodlo o tom, že místní poplatek za komunální odpad zůstane pro rok 2018 v nezměněné výši, která pro dospělého poplatníka činí 390 korun. „Nastaven je také systém úlev, na které mají nárok děti, studenti v prezenčním studiu mimo město a senioři. Tyto skupiny uhradí sníženou sazbu 250 korun. Poplatek je splatný jednorázově, a to nejpozději do 30. září 2018,“ informovala tisková mluvčí kloboucké radnic e Lenka Zvonková.
„Při placení místního poplatku za komunální odpad je nově zapotřebí doložit nárok na úlevu nejpozději do konce kalendářního roku, zpětně za předchozí roky už nebude možné slevu uznat. Tato povinnost se týká například středoškoláků a vysokoškoláků do 26 let, kteří studují v prezenčním studiu mimo Valašské Klobouky, nebo také osob dlouhodobě žijících a studujících v zahraničí,“ sdělila vedoucí finančního odboru Jana Ptáčková. „Výjimku ovšem tvoří děti do 10 let a senioři nad 70 let, kde předložení dokladů prokazujících dosažený věk není zapotřebí, protože jsou správci poplatku známé z registru obyvatel,“ poznamenala.
Ze zákona stále platí, že občan musí finančnímu odboru nejpozději do 15 dní nahlásit jakoukoli změnu, například odstěhování, dlouhodobý pracovní pobyt mimo město a podobně.
Poplatek mohou lidé uhradit na pokladně městského úřadu hotově i platební kartou, případně mají možnost využít složenku či bankovní převod.

Text a ilustrační foto: Vlastimil Langer