Policisté zvýší dohled na festivalu Masters of Rock 2018 ve Vizovicích

10.07.2018 14:14

VIZOVICE - Na tradiční festival rockové hudby, který ve Vizovicích na Zlínsku začíná ve čtvrtek 12. července a potrvá až do neděle 15. července, se důkladně připravují i policisté.
„Desítky z nich budou v těchto dnech ve zvýšené míře dohlížet ve Vizovicích a okolí na pořádek a bezpečnost. Desetitisíce fanoušků představují určité komplikace a my se je společně s pořadateli festivalu budeme snažit minimalizovat,“ informovala úterý 10. července policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Ve Vizovicích budou od středy v pohotovosti policisté z obvodních oddělení, pohotovostního a eskortního oddělení, dopravní policisté, kriminalisté, příslušníci cizinecké policie a chybět nebudou ani policejní kynologové a jízdní policie. Společně s nimi budou nad veřejným pořádkem bdít také celníci a policisté letecké služby. Vrtulník s termovizí bude ve dne i v noci předcházet zejména majetkové trestné činnosti, pátrat po hledaných osobách a dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu.

„V souvislosti s dopravou doporučujeme všem návštěvníkům, aby respektovali dopravní značení a uposlechli rad a pokynů policistů a pořadatelů. Parkovat lze výhradně na místech k tomu určených, kterých je v okolí areálu dostatek. Opatrně by si měli počínat také řidiči, kteří Vizovicemi pouze projíždějí, protože lze očekávat zvýšený pohyb chodců nejen v areálu a jeho okolí, ale v celém městě,“ zdůraznila policejní mluvčí.
Stejně jako vloni bude cesta ze Zádveřic do Vizovic až k odbočce na Těchlovský kopec, tzv. stará Zádveřická, obousměrná a bude zde zakázáno parkovat.

Všechny návštěvníky policisté důrazně varují před krádežemi, k nimž po dobu trvání festivalu každoročně dochází. „Cenné věci proto nenechávejte ve stanech a berte si je s sebou. Uniformovaní policisté i kriminalisté specializovaní na majetkovou trestnou činnost budou procházet stanovými městečky i areálem a možnost krádeží tak minimalizovat, přesto je nutné převzít nad svými věcmi odpovědnost,“ řekla na závěr Monika Kozumplíková.

Vlastimil Langer

Foto: PRAGOKONCERT BOHEMIA, a.s.