Policisté učinili přítrž řádění čtyřem výtržníkům

11.02.2017 11:21

KROMĚŘÍŽSKO – Několikaletý pobyt za mřížemi hrozí čtyřem mladíkům z Kroměřížska ve věku l8, 19. 21 a 22 let, jeden z nich už je už ve vazbě, dalšího z čtveřice zřejmě toto opatření nemine. Kriminalisté jim ve čtvrtek 9. února spočítali všechna jejich provinění a podle policejní mluvčí Simony Kyšnerové toho na svědomí mají opravdu hodně.
Mladíci dali o sobě policistům vědět koncem května loňského roku, kdy napadli na zastávce u hřbitova v Kroměříži osmadvacetiletého muže. „Poté, co je napomenul, aby přestali ničit odpadkový koš, ho jeden z nich udeřil do obličeje a následně ho shodil na zem, kde do něj všichni čtyři začali kopat. Kopy mířili na hlavu, celé tělo i končetiny. Svého jednání zanechali, až když je okřikl kolemjdoucí. Napadenému způsobili zranění, se kterými byl měsíc v pracovní neschopnosti. Během několika měsíců se nám podařilo agresory ztotožnit. Kriminalisté je obvinili z trestných činů ublížení na zdraví a výtržnictví,“ popsala jejich počínán í policejní mluvčí.
Koncem loňského roku tento čtyřlístek řádil v Hulíně. Vloupal se do tří restauračních zařízení a pokusil se vniknout i do trafiky. Muži kradli v různém složení a měli rozdělené role. Sebrali elektroniku, peníze, alkohol i cigarety. Při poslední krádeži jednoho z nich přistihl zaměstnanec baru. Tentokrát si vyslechli obvinění z trestných činů krádež a poškození cizí věci. Devatenáctiletý obviněný skončil ve vazbě, protože již v minulosti obdobnou trestnou činnost spáchal.
Ve čtvrtek 9. února kriminalisté trestní stíhání rozšířili o další skutky. Zbylí tři mladíci totiž v krádežích pokračovali. „Tentokrát se zaměřili na vlakové nádraží v Holešově a v Hulíně, kde se s odstupem několika dní pokusili vniknout do trafik a také se vloupali do prodejny s elektronickými cigaretami a do pokladny pro výdej jízdenek. Odtud ukradli výherní losy a elektronické cigarety i s příslušenstvím,“ pokračovala ve výčtu jejich skutků policistka.
V pondělí 6. února násilím vnikli doprodejn y v obci u Hulína a z obchodu vzali cigarety i elektronickou pokladnu s penězi. Druhý den se do obce vrátili a snažili se dostat do druhého obchodu. Vyrušila je ale policejní hlídka, proto se dali na útěk, ale policisté je zadrželi.
„Obvinění svým jednáním způsobili škodu odcizením a poškozením v celkové výši za více jak sto čtyřicet tisíc korun. Trestní sazba za spáchanou protiprávní činnost se u každého z nich pohybuje v různém rozmezí, nejvyšší trest může být až pětiletý,“ dodala na závěr Simona Kyšnerová.

Text a ilustrační foto: Vlastimil Langer