Policisté přistihli zloděje při krádeži nafty

04.10.2019 13:49

ZLÍN – Až tříleté vězení hrozí třicetiletému muži z Kroměřížska, který kradl naftu ze zaparkovaného nákladního automobilu ve Zlíně. Navíc mu přitížilo, že jezdil vlastním osobním autem i přesto, že měl vyslovený zákaz.

„Muž se nachází v tíživé finanční situaci, kterou se rozhodl vylepšit tím, že ukradne naftu ze stavebních strojů zaparkovaných ve Zlíně. Na stejné místo se svým vozidlem postupně vydal čtyřikrát. Celkem odcizil naftu za více než třináct tisíc korun,“ informovala mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.
Poslední vyjížďka pro palivo se mu ovšem stala osudnou. Policisté totiž díky spolupráci s majitelem pracovních strojů přijeli na inkriminované místo právě v okamžiku, kdy muž „Zloděj zpanikařil, kanystry s naftou nechal ležet u svého vozidla a z místa utekl. Policisté tak díky jeho vozidlu zjistili, kdo je oním zlodějem a následující den si na něj počkali u zaměstnání, kam svým vozidlem jezdil, přestože měl řízení zakázáno,“ uvedla mluvčí.

Muž se ke všem krádežím i k jízdám svým vozidlem bez patřičného řidičského oprávnění přiznal s tím, že ukradenou naftu prodal. V rejstříku trestů mádva záznamy pro majetkovou trestnou činnost.
Komisař kriminální policie ze Zlína ho obvinil ze spáchání trestných činů krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, protože v průběhu měsíce srpna celkem čtyřikrát ukradl naftu ze zaparkovaného nákladního automobilu a od června do září několikrát řídil svoje osobní vozidlo, přestože to měl příslušným úřadem zakázáno. Nyní mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Archiv KNZ