Policisté pátrají po výtržníkovi, který rozbil okna dvou autobusů

11.03.2019 13:41

ZLÍN -  Po neznámém vandalovi, který v pátek 8. března časně ráno rozbil okenní výplně dvou autobusů, pátrají zlínští policisté. „Oba incidenty se obešly bez zranění, škoda zatím nebyla vyčíslena, pachateli hrozí až jeden rok vězení,“ informovala dnes policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Okna dvou autobusů rozbil neznámý výtržník v pátek v brzkých ranních hodinách v rozmezí jedné hodiny na blízkých místech v centru Zlína.

„Řidič autobusu, který vyjížděl v pátek o půl čtvrté ráno z vozovny Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice na sídliště Jižní Svahy přes Benešovo nábřeží, zaslechl krátce po půl čtvrté ráno na křižovatce ulic Benešovo nábřeží a Dlouhá ránu, které nevěnoval pozornost. Až na zastávce Pod Babou uslyšel sypání střepů z okna. V té době v autobuse nejeli žádní cestující,“ uvedla policistka.

Hodinu nato, ve 4.40 hodin, vyjela z autobusového nádraží ve Zlíně řidička autobusu, která měla namířeno přes Fryšták do Holešova. „Na křižovatce ulic Vodní a Dlouhá uslyšela ránu. Na nejbližší zastávce ve Zlíně nastupovala žena, která řidičce oznámila, že má rozbité zadní okno autobusu, z něhož se začíná sypat sklo,“ sdělila k druhému případu mluvčí.

Policisté žádají případné svědky, kteří bydlí v ulici Dlouhá nebo Vodní a viděli v pátek ve 3.30 hodin, případě ve 4.40 hodin, jak se někdo snaží poškodit okna autobusu, aby se ozvali na linku tísňového volání policie – 158.

Vlastimil Langer
Foto: Policie ČR