Policisté pátrají po mladém muži, který přepadl řidiče autobusu

04.01.2018 13:39

ZLÍNSKO – Dosud neznámý mladík přepadl ve středu 3. prosince večer řidiče autobusu a dožadoval se peněz. „Násilný trestný čin se odehrál ve 21.45 hodin na konečné zastávce autobusu v Podkopné Lhotě na Zlínsku,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Řidič se podle policistky násilníkovi ubránil a ten po neúspěšném pokusu utekl. Zlínští kriminalisté, kteří přepadení vyšetřují, žádají o pomoc cestující z autobusu, který ve středu v 18.50 hod. vyjížděl z nástupiště číslo 62 autobusového nádraží ve Zlíně do Podkopné Lhoty. „Do tohoto spoje nastoupilo ve Zlíně asi 10 až 15 lidí včetně mladého muže, který touto linkou běžně nejezdí. Mladík si koupil lístek na konečnou zastávku, na kterou dojel sám. Seděl v přední části autobusu na pravé straně ve směru jízdy,“ sdělila policistka.
Podle poznatků policie byl mladý muž ve věku okolo 25 let, vysoký asi 170 cm, štíhlé postavy, na tváři měl krátké vousy, tzv. strniště. Oblečen byl do volných šedých tepláků a tmavé bundy s kapucí, kterou mohl mít na hlavě. Neměl s sebou žádné zavazadlo. „Žádáme všechny cestující z tohoto autobusu, aby se ozvali na linku tísňového volání policie – 158,“ obrací se na veřejnost Monika Kozumplíková.

Text a ilustrační foto: Vlastimil Langer