Policisté objasnili krádež jízdního kola a dívce ho vrátili

06.09.2018 17:25

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Zloděje jízdního kola za devět tisíc korun, které ukradl mladé cyklistce v neděli 26. srpna u supermarketu ve Starém Městě u Uherského Hradiště, vypátrali a dopadli uherskohradišťští policisté. Otec okradené dívky osobně poděkoval policistům, kteří na případu pracovali a kolo dívce vrátili.

„Čtyřicetiletému zloději, který se za hranicí zákona nevyskytl poprvé, hrozí nyní až dvouleté vězení,“ informovala ve čtvrtek 6. srpna policejní mluvčí Milena Šabatová.

Nepříjemnou situaci zažila v posledních srpnových dnech mladá cyklistka, která přijela do supermarketu ve Starém Městě. Domů ale odcházela po svých a bez kola. V neděli krátce po osmé večer přijela s kamarádkou k supermarketu. Růžové a bílé kolo si dívky ve stojanu řádně zajistily společným lankovým zámkem a odešly nakoupit. Jenže když se po chvíli vrátily, ve stojanu už stálo pouze kolo bílé včetně přestřiženého zámku.  

„Ještě toho večera se dívka vypravila se svým otcem na policii, kde vše oznámili. Možná ani ve snu by mladou cyklistku nenapadlo, že za několik dnů bude mít kolo opět doma. A tak se i stalo. Policisté díky získaným poznatkům a dobré místní znalosti vypátrali pachatele,“ sdělila policejní mluvčí.

Čtyřicetiletý muž u výslechu uvedl, že když procházel okolo supermarketu, zaujalo ho růžové kolo. A protože si chtěl nějakou korunu přivydělat, rozhodl se, že ho ukradne. Jen „čirou náhodou“ měl v batohu místo běžných věcí štípací kleště, které využil k přestřižení lankového zámku.

„Na devítitisícovém kole poté odjel ke známému, kterému chtěl lup prodat. Nejprve za něj chtěl pět tisíc korun. Po krátké komunikaci se ale nakonec spokojil s poloviční částkou. I přesto, že svého činu lituje, mu nyní hrozí až dvouleté vězení. A kupec? Ten zůstal bez kola i bez peněz.

Kolo jsme za pár dnů předali mladé majitelce, která se může opět těšit ze svého dopravního prostředku,“ dodala Milena Šabatová.

V letošním roce do konce srpna evidují policisté z Uherského Hradiště 22 ukradených jízdních kol. „Loni jich za stejné období bylo 31 a 64 v roce 2016. Více než polovina je ukradena ve městě Uherské Hradiště. Upozorňujeme cyklisty, aby nenechávali své dopravní prostředky volně odložené a byli více předvídaví. Nikdy totiž nevíte, komu se kolo zalíbí a kdo v tu chvíli má u sebe čirou náhodou štípací kleště!,“ zdůraznila policejní mluvčí.

Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Archiv KNZ