Policisté dopadli mladíky, kteří okrádali lidi ve vsetínských ulicích

13.11.2017 18:50

VSETÍN – Do vazební věznice putoval minulý týden šestadvacetiletý mladík ze Vsetína, kterého vsetínští kriminalisté stíhají kvůli tomu, že v ulicích Vsetína okradl od letošního srpna tři muže. Obvinění v této kauze jsou ještě další dva muži ve věku 22 a 27 let, kteří spáchali některé skutky s ním. „Všichni tři už byli v minulosti za krádeže trestáni. Vyšetřovatel vsetínské kriminální policie obvinil nejstaršího z trojice z trestného činu krádeže, za který mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. Oba mladší muže navíc z trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a ze zvlášť závažného zločinu loupeže s trestní sazbou do deseti let,“ uvedla v pondělí 13. listopadu policejní mluvčí Lenka Javorková.
První obětí povedené trojice ze Vsetína byl v srpnu sedmačtyřicetiletý občan, kterému v nestřeženém okamžiku ukradli batoh. Krádež se stala v ranních hodinách v době, kdy muž seděl na zemi a batoh měl vedle sebe. Mladíci prohledali jeho obsah a vzali z něj mobilní telefon, peněženku s doklady a částkou přesahující dva tisíce korun. Jejich jednání kriminalisté šetří jako krádež na osobě.
Další skutek už kriminalisté kvalifikovali jako zvlášť závažný zločin loupež, ze které obviňují dva z trojice mužů, dvaadvacetiletého a šestadvacetiletého. „Jednoho dne v září, krátce po půlnoci, dvojice mladíků v kapucích obstoupila pětašedesátiletého muže sedícího v trávě s tím, aby jim něco dal. Ze strachu z fyzického napadení jim podal batoh, ze kterého si vzali něco přes dva tisíce korun, platební kartu a doklady. Po loupeži zamířili rovnou do kasina, kde peníze prohráli. Pak se pokoušeli vybrat peníze z bankomatu, ale to se jim nepodařilo,“ řekla k další události policejní mluvčí.
O stupňované intenzitě skutků svědčí říjnová loupež, při které šestadvacetiletý mladík neváhal použít násilí. „Ve večerních hodinách sám fyzicky napadl devětatřicetiletého muže, kterého udeřil do břicha a povalil na zem, aby mu ukradl z kapsy kalhot mobil a peněženku s necelými dvěma tisíci korunami,“ dodala Lenka Javorková.

Text a ilustrační foto: Vlastimil Langer