Policisté chytili dva recidivisty hned po vloupání

29.11.2019 20:04

ZLÍNSKO - Sedmnáctkrát a devatenáctkrát trestaného recidivistu zadrželi v tomto týdnu ihned po vloupání do vozidla policisté z Luhačovic. Společnými silami se vloupali během dvou dnů do dvou zaparkovaných vozidel a odcizili odsud peníze a doklady. Oba byli za trestný čin krádež v minulosti potrestaní. Do osobního vozidla u Mateřské školy v Luhačovicích se muži vloupali v pondělí kolem šestnácté hodiny. Odcizili odsud peněženku s doklady, stravenkami, drobnými mincemi a platební kartou. Hodnota lupu je zřejmě neuspokojila, proto se na stejné místo vydali následující den, tentokrát hned zrána, znovu. Pro jistotu si vybrali větší motorové vozidlo a po rozbití okna z něj odcizili značkovou kabelku s peněženkou s finanční hotovostí 3500 korun, dvě platební karty, doklady a další drobnosti. Škoda, kterou způsobili poškozením okna a odcizením věcí, se v tomto případě vyšplhala na více než jedenáct tisíc korun. Jejich jednání neuniklo všímavým kolemjdoucím a oznámili na linku tísňového volání policie vloupání do vozidla, směr útěku a popis pachatelů. Policisté, kteří zrovna projížděli Luhačovicemi, se vydali po stopě zlodějů. A měli štěstí. Společně s prvosledovou hlídkou policistů z Uherského Brodu záhy narazili na povedenou trojici, dva muže a jednu ženu, kteří odpovídali popisu. Oba muži se ke krádeži přiznali, žena s ní neměla nic společného.

Rudolf Maňas

Ilustrační foto: Archiv KNZ