Policie upozorňuje na dopravní omezení při Dnech lidí dobré vůle a pouť ve Velehradě

03.07.2019 08:46

UHERSKOHRADIŠŤSKO - V nadcházejících Dnech lidí dobré vůle a poutě ve Velehradě bude omezen průjezd touto obcí.
„Uherskohradišťští policisté budou od čtvrtečního poledne 4. července do pátku 5. července až do odpoledních hodin dohlížet jak na bezpečnost a plynulost silničního provozu, tak i na bezpečnost všech účastníků oslav,“ informovala policejní mluvčí Milena Šabatová.

Stejně jako v předešlých letech budou uzavřeny všechny příjezdové cesty. Výjimku tvoří pouze regulovaný příjezd od Starého Města. Řidičům s trvalým pobytem Velehrad, Modrá, Salaš a Jalubí je vjezd po předložení občanského průkazu povolen.

„Povolení k vjezdu mají řidiči s povolením vydaným pořadatelskou agenturou a příslušnými obecními úřady. Ostatním doporučujeme využít parkování na obchvatu Starého Města, a to z obou stran. Odtud bude kyvadlová doprava převážet návštěvníky až k Velehradu,“ dodala mluvčí.

V případě jakéhokoliv protiprávního jednání budou moci návštěvníci kontaktovat policejní hlídky, které se budou přímo ve Velehradě pohybovat. Všichni návštěvníci by měli dbát na osobní bezpečnost a být obezřetní při zajištění svých cenných věcí.
Vlastimil Langer

Ilustrační foto: Archiv KNZ